Főoldal / WRC / Ogier rekordot jelentő győzelme

Ogier rekordot jelentő győzelme

Ogier Monte-Carlo Rally
Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

A Monte-Carlo Rally vasárnapi versenynapjának az összefoglalója.

A Toyota versenyzői igazságosan elosztoztak a vasárnapi szakaszgyőzelmeken. Két-két szakaszt nyert a versenyben vezető Sébastien Ogier és az őt üldöző Kalle Rovanpera. A francia ezzel 18,8 másodperc előnnyel nyerte a 2023-as Monte-Carlo Rallyt. Ez volt pályafutása kilencedik győzelme a hercegségben, ami új rekord. Rovanpera a második helyével és a Power Stage megnyerésével értékes pontokkal kezdte a szezont.

Thierry Neuville megtartotta a harmadik helyét és két plusz pontos szerzett a Col de Turinin megtartott Power Stagen. Elfyn Evans a negyedik helyért járó pontok mellé további hármat tett hozzá az utolsó szakaszon. Az ötödikként finiselő Ott Tanak elégedett volt, mivel a korábbi évekkel ellentétben idén pontokat szerzett a szezonnyitón, ráadásul a Power Stagen ő volt a második leggyorsabb.

Takamoto Katsuta megtartotta hatodik helyét annak ellenére, hogy az utolsó szakaszt sérült felfüggesztéssel teljesítette egy kicsúszás után. A mai is a hibrid rendszer hibájával küzdő Dani Sordo lett a hetedik, csapattársa, Esapekka Lappi előtt.

A WRC2-ben Nikolay Gryazin mindössze 4,4 másodperccel nyert a ma nagyot hajrázó Yohan Rossel előtt. Pepe Lópeztől Stéphane Lefebvre reggel visszavette a harmadik helyet, de a következő gyorson rengeteg időt veszített egy defekt miatt. Így a spanyol lett a harmadik.

Pierre-Louis Loubet számára ez egy felejthető Monte-Carlo Rally lesz. A francia tegnapi kiesése után ma visszaállt szuperrallyval, de etapon kiesett műszaki hiba miatt.

Az egyetlen magyar páros, László Zoltán és Zsiros Gábor az abszolút 38., RC2 26. és WRC Masters Cup 4. helyén zárták a versenyt.