Ogier egy újabb rekord kapujában

Sébastien Ogier Monte-Carlo Rally 2023
Fotó: Toyota Gazoo Racing

A francián sokat hozott Kalle Rovanpera a Monte-Carlo Rally szombati napján.

36 másodperc előnnyel vágott neki a Monte-Carlo Rally szombati napjának Sébastien Ogier. A nap végére, ez 16 mp-re csökkent. A 20 másodpercből, amit Kalle Rovanpera hozott rajta ma, közel tízet az utolsó esti gyorson hozott rajta a finn. Ogier elmondása szerint itt volt a legnagyobb a defekt veszély, így óvatos volt. A nyolcszoros világbajnokot négy gyorsasági választja el egy újabb rekordtól. Ha vasárnap megnyeri a versenyt, akkor ez lesz a kilencedik sikere a hercegségben, ami új rekord lenne (jelenleg Sébastien Loebbel áll az élen holtversenyben nyolc sikerrel).

Rovanpera is elért ma egy fontos mérföldkövet a pályafutásában. Megszerezte 100. szakaszgyőzelmét ma reggel a WRC-ben. Ezt ma még kettő követte. Thierry Neuville délután két szakaszgyőzelemmel jelezte, hogy igényt tartana a második helyre. Azonban az utolsó szombati gyorson 6,7 mp-t kapott a finntől, így 16 másodpercre került tőle. Neuville lett az első nem toyotás versenyző idén, aki szakaszt tudott nyerni.

Elfyn Evans jött fel a negyedik helyre, kihasználva, hogy Ott Tanak szervo gonddal küzdött. Takamoto Katsuta is előre lépett egyet, ő Dani Sordot utasította maga mögé. Esapekka Lappi a nyolcadik, de közel van spanyol csapattársához.

A top 10-et a WRC2 élmezőnye zárja. Nikolay Gryazin fél percet bukott az utolsó külön próbán egy defekt miatt, ennek ellenére vezeti a kategóriát. Yohan Rossel a harmadik, mögé Pepe López az utolsó gyorson jött fel a harmadik helyre.

Pierre-Louis Loubet számára a mai nap sem sikerült jobban a Monte-Carlo Rallyn. A szombati első gyorson eltalált egy kőfalat. A Ford jobb hátsó felfüggesztése annyira megsérült, hogy nem tudta folytatni.

László Zoltán és Zsiros Gábor az RC2. 29., és a WRC Masters Cup 5. helyén zárta a szombatot.