DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. április 19. péntek
USA

Newgarden drámája után Palou nyert a Road Americán

Hiába vezetett sokáig Josef Newgarden, a legvégén egy technikai hiba vette el a győzelmét. A Team Penske idei első győzelmét arathatta volna, ám Palou örülhetett a végén.

A Detroitban rendezett dupla futamos forduló után ezúttal a Road America volt a következő állomás. A Wisconsin államban található versenypálya 1955-ben nyitotta meg kapuit, azóta pedig a versenysorozatot, annak különböző korszakaiban, már több alkalommal is vendégül látta. Bár 2008 és 2015 között volt egy nagyobb szünet, azóta folyamatosan rendeztek itt futamokat.

Fel lehetett fedezni ezúttal új neveket, de hiányzókat is a mezőnyben. Felix Rosenqvist még a legutóbbi helyszínen bukott hatalmasat, őt a korábbi F1-es pilóta Kevin Magnussen helyettesítette, de az a Rinus Veekay sem állhatott rajthoz, aki egy kerékpáros balesetben sérült meg nemrég. Cody Ware is most mutatkozott be, őt korábban a NASCAR futamairól ismerhettük.

A szombati időmérő edzésen Josef Newgarden szerezte meg a pole-pozíciót, ami már zsinórban másodszor sikerült neki. A legutóbbi futamon egy második helyre sikerült váltania a rajtelsőségét, ezúttal viszont már nyerni szeretett volna. Jól mentek megint a fiatal trónkövetelők, hiszen Colton Herta indulhatott a 2., míg Jack Harvey a 3. pozícióból. Nem volt viszont ilyen szerencsés Pato O’Ward, a tabella éllovasa csak a 10. helyet szerezte meg, de a címvédő Scott Dixon sem lehetett elégedett a 13. rajthellyel.

A rajt után Newgarden szépen eljött és maradt is az élen, de nagy csatában volt vele Harvey, aki feljött a második helyre. Sokat veszített viszont Conor Daly, akit Takuma Sato tett ki a bukótérbe, a japán meglökte riválisát, végül ő járt rosszabbul, hiszen megsérült az autójának oldaldoboza.

Az első kiállások a 13. körtől kezdve indultak meg, melynek nagy nyertese Alex Palou lett, aki az 5. helyről jött fel a 2. pozícióig, mögötte pedig Will Power bukkant fel, aki szintén javított két helyet a rajthoz képest.

newgarden-palou-indycar-1

Az első sárga zászló Jimmie Johnsson miatt következett. A NASCAR korábbi hétszeres bajnoka továbbra is nagyon gyengén teljesít, ő a 17. körben forgott meg. Mivel az autója nem sérült igazán, így gyorsan jöhetett a zöld zászló, ám az nem tartott sokáig. A 23. körben, a Detroitban futamgyőzelmet szerző Marcus Ericsson pördült meg és okozott veszélyes szituációt Graham Rahal előtt.

A második sárga alatt látványos jelenet következett, szinte az egész mezőny egyszerre akarta letudni a következő kiállását. A kavarodásból végül azok jöttek ki a legjobban, akik ezt korábban megtehették, így került az élre a 26. körben az újonc Magnussen, Sato pedig a rajt utáni balhéja ellenére a második helyen találta magát Newgarden előtt. Ahogy az várható volt nem sokáig maradtak az élen, a dán pilótának pedig nem volt szerencséje, miután a 35. körben megállt alatta a McLaren versenygépe.

A futam utolsó szakaszában úgy tűnt, hogy Newgarden simán megnyerheti a futamot, ám Ed Jones hibája miatt ismét belengették a sárgát. A legvégén így egy kétkörös sprint következett, ami óriási drámát hozott. A Penkse autójában ugyanis meghibásodott a sebességváltó, így Palou idei második futamgyőzelmét aratta. A Chip Ganassi pilótája mindössze egy ponttal volt lemaradva O’Ward mögött a futam előtt, így átvette a vezetést a tabellán.

Herta és Power zártak még dobogós pozícióban, de dicséret illeti Dixont is, aki a rosszul sikerült kvalifikáció után a 4. helyet tudta megszerezni. A következő futamot július 4-én rendezik Mid-Ohio városában.