2024. április 19. 13:33
KezdőlapSupersportMagny-Cours: Vannucci nyerte a drámai futamot, Számadó pontszerző!

Magny-Cours: Vannucci nyerte a drámai futamot, Számadó pontszerző!

Hihetetlen izgalmakat és drámát hozott az SSP300-as futam Magny-Cours-ban – a győztes végül Vannucci lett. Számadó Máté 2 pontot szerzett!

A pole pozícióból induló Victor Steeman jól kapta el a rajtot, de Sabatucci is a nyakán motorozott. Di Sora kapott dupla hosszú körös büntetést, mivel kiugrott a rajtnál, így a tabella negyedik helyezettje kiszállt az élmezőnyből.

A szabadkártyával induló Számadó Máté számára nagyon erősen indult a futam, a verseny kezdeti szakaszán a 14. helyen motorozott.

10 körrel a leintés előtt Steeman elkezdett előnyt kimotorozni, előnye több mint fél másodpercre nőtt az őt üldöző Gennai-De Cancellis páros előtt a futam kezdeti szakaszán. A negyedik helyért óriási csata alakult ki. Sabatucci és Ieraci kiszálltak ebből a csatából, hiszen mindketten buktak.

9 körrel a leintés előtt Steeman és Gennai között alakult ki óriási csata, folyamatosan cserélgették egymás között a vezető pozíciót, majd ebbe a küzdelembe beszállt De Cancellis is. Gennai-nak akadtak gondjai, folyamatosan ütögette a fékkart motorján. Az élen megkezdődött adok-kapok következtében egy 7 fős boly érkezett meg az élen haladókra. Nagyon szoros volt a verseny köztük, aminek meg is lett a negatív eredménye, négyen buktak az élmezőnyből, köztük Steeman, De Cancellis, Gennai és Geiger. A tömeges esés Steeman hibájával kezdődött. Az esetet a felügyelőbizottság vizsgálja.

A négyes bukás következtében Számadó Máté a 13., pontszerző helyen motorozott 4 körrel a leintés előtt!

Vannucci vezette a versenyt az eset után, García és Lehmann előtt. Di Sora dupla hosszú körös büntetése után a 15. helyig esett vissza, de 3 körrel a leintés előtt már a 6. pozícióig küzdötte vissza magát. A tabellavezető Díaz 2 körrel a leintés előtt felért a dobogóra és harmadik helyen haladt a pályán, de Lehmann nem hagyta magát és visszavette a helyezést.

Az utolsó körben még mindig óriási csata volt az első helyért, García állt az élre Díaz és Vannucci előtt. Az utolsó szektorba érkezve még mindig nem lehetett tudni, hogy ki fogja a futamgyőzelmet megszerezni. Végül García ment át először a célvonalon, a második helyre Vannucci ért oda Díaz előtt. Majd jött az újabb dráma, a sikán kigyorsításánál García elhagyta a pályát, amivel egy hellyel hátrasorolták, így Vannucci lett a futamgyőztes. A top 10-be Lehmann, Iglesisas, Di Sora, Kawakami, Perez Gonzales, Maier és Mastroluca fértek be.

Számadó Máté a 14. helyen fejezte be a versenyt, amivel pontokat szerzett debütáló futamán!

Magny-Cours: WSSP300 1. futam végeredménye: