Legalább ebben a mutatóban nyert a Ferrari

A Ferrari egy területen kimagasló teljesítményt nyújtott, igaz, ezért nem osztanak pontot. A maranellói alakulat nyerte meg ugyanis a leggyorsabb kerékcseréért járó díjat. Sovány vígasz ez Charles Leclerc-nek.

Carlos Sainz, Scuderia Ferrari, with engineers

Sam Bloxham / Motorsport Images

Továbbra is Daniel Ricciardo bokszkiállásához fűződik a valaha volt leggyorsabb kerékcsere éles körülmények között, hiszen annak idején az ausztrál McLarenjével kevesebb mint két másodperc alatt végeztek a szerelők.

Ami a 2023-as szezon első futamát illeti, 2,22 másodperc volt a nyertes idő, ez pedig Charles Leclerc Ferrarijához köthető. Maranellóban tehát jó munkát végeztek a kerékcsere-szimulációk során, és a monacói számára nem is a bokszban ment el a futam Bahreinben.

A Red Bull is erős teljesítményt nyújtott a bokszban, hiszen Max Verstappen a 2., míg Sergio Perez az 5. helyet csípte meg ezen a listán. A másik Ferrari a 3. helyre fért oda, Carlos Sainz autóján 2,31 másodperc alatt végezték el a cserét. A teljes listát itt lehet megtekinteni.

Marko eközben elmondta, hogy örül az Aston sikerének, mert így legalább „három Red Bull” volt a dobogón…

Legyél a Motorsport-közösség része

Csatlakozz a beszélgetéshez
Előző cikk Verstappen: Szaúd-Arábiában a Ferrari előnybe kerülhet
Következő cikk Alonso és Stroll koccanásáról az Aston Martin: Szabadon versenyezhetnek!