Főoldal / WRC / Kalle Rovanpera nyerte az Akropolisz Rallyt

Kalle Rovanpera nyerte az Akropolisz Rallyt

WRC EKO Acropolis Rally 2021 Kalle Rovanpera

A görögországi WRC futam vasárnapi napjának az összefoglalója.

Az EKO Akropolisz Rally szombati programjában a legendás Tarzan kétszer szerepelt, másodszorra rövidített távval Power Stage-ként. Valamint a szintén klasszikus Pyrgos volt egyszer a programban.

Kalle Rovanpera a vasárnap reggeli első szakaszon az esőben egyértelműen jelezte, hogy nem fogja ellazázni az utolsó napot. A 23,37 kilométeres szakaszon 14,1 másodperccel volt gyorsabb Ott Tanaknál. Bár a következő gyorsot az észt nyerte, a Power Stagen ismét Rovanpera autózta a legjobb időt. Rovanpera ezzel 40 másodpercnél nagyobb előnnyel nyerte az EKO Akropolisz Rallyt Tanak előtt. Sébastien Ogier megtartotta a harmadik helyét és az utolsó szakaszon is szerzett három pontot, amivel növelte előnyét a bajnokságban.

Dani Sordo senkitől nem zavartatva lett negyedik. Gus Greensmith lett az ötödik köszönhetően csapattársa, Adrien Fourmaux problémáinak. Már a reggeli első gyorsra vezető etapon motor gondjai voltak a francia-belga párosnak, amit megcsináltak, de késtek, amiért 3 perc büntetést kaptak. Az utolsó szakasz előtt 0,8 másodperc volt az előnyük Elfyn Evans előtt a hatodik helyen. A nagy igyekezetnek végül egy megforgás és tolatás lett az eredménye, aminek következtében a toyotás versenyzőé lett a hatodik hely.

Thierry Neuville az utolsó szakaszon lépett előre a nyolcadik helyre, ő a WRC2-öt megnyerő Andreas Mikkelsent utasította maga mögé. Marco Bulacia Wilkinson zárta az első tízet.

A WRC3-ban Yohan Rossel nyert, később azonban kizárták, mert az első bölcsője nehezebb volt a megengedettnél. Így Kajetan Kajetanowicz örökölte meg a győzelmet.

Ogier előnye 44 pont Evansszal szemben, miközben a hátralévő versenyen már csak 90 pont szerezhető.

WRC EKO Akropolisz Rally 2021 végeredménye:

1. #69 Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen (FIN) Toyota Yaris WRC 3:28:24.6
2. #8 Ott Tänak – Martin Järveoja (EST) Hyundai i20 Coupe WRC +42.1
3. #1 Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (FRA) Toyota Yaris WRC +1:11.3
4. #6 Dani Sordo – Cándido Carrera (ESP) Hyundai i20 Coupe WRC +3:01.0 (0:10)
5. #44 Gus Greensmith – Chris Patterson (GRB) Ford Fiesta WRC +5:45.0
6. #33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota Yaris WRC +6:42.7 (2:10)
7. #16 Adrien Fourmaux – Renaud Jamoul (FRA / BEL) Ford Fiesta WRC +6:54.4 (3:00)
8. #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 Coupe WRC +8:41.1 (4:00)
9. #20 Andreas Mikkelsen – Elliott Edmondson (NOR /GBR) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2) +9:02.5
10. #22 Marco Bulacia Wilkinson – Marcelo Der Ohannesian (BOL / ARG) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2) +9:19.2