KezdőlapFastest SlapIndyCar: Power megszerezte 40. futamgyőzelmét, Grosjean dobogón

IndyCar: Power megszerezte 40. futamgyőzelmét, Grosjean dobogón

-

A Team Penske-Chevrolet csapatának pilótája, Will Power megszerezte idei első, pályafutása negyvenedik győzelmét. A volt Forma-1-es pilóta, Romain Grosjean ért be a második helyen. A tabella vezetőjének, Alex Palounak pedig kevesebb, mint 20 körrel a leintés előtt tönkrement motorja, így kiszállni kényszerült a versenyből.

A pole pozíciót Pato O’Ward foglalhatta el, aki a rajt után még 16 kör erejéig vezetni is tudta a versenyt, egészen az első boxkiállásáig. Amint mindenki letudta az első kiállását, Power került az élre a 21. körben, aki onnantó szinte végig kontrolálta a futamot a verseny végéig.

A 68. körben a bajnokságot vezető, hiba nélkül autózó, és a dobogóért is harcban lévő Palou alatt a Honda motor elfüstölt, így nem csak ezen a versenyen esett el rengeteg jó pozíciótól, hanem kiesése végett jócskán tudtak zárkózni riválisai. O’Ward ötödik helyével ugyanis 21 pontra megközelítette az éllovast.

Érkezett is a sárga zászló az esemény miatt, aminek a versenyt vezető Power érthető módon annyira nem örült. Ellenben Grosjean örülhetett neki, hiszen a 71. körben lezajlott újraindítást követően rögtön el is tudott menni Herta mellett, aki így feljött a második helyre.

Power végül be tudta húzni idei első győzelmét, gyakorlatilag ott, ahol legutoljára ünnepelhetett tavaly, az Indianapolis Motor Speedway nevezetű aszfaltcsíkon. A győztes mindösszesen 1,1142 másodpercel szelte át előbb a célvonalat a második Grosjeannál, illetve Herta további 1,2356 másodpercre követte őket.