Jelentés a versenyről

F2: Armstrong győzött az első futamon, Csou lett a nagy vesztes

Az F2-esek első sprintversenyével vette kezdetét a szombati program Szaúd-Arábiában, a fordított rajtrács miatt pedig Liam Lawson vághatott neki az élről a 20 körös viadalnak. Mellőle Marcus Armstrong várhatta a rajtot, míg a bajnoki éllovas, Oscar Piastri a tizedik pozícióból kezdett.

Marcus Armstrong, Dams

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Előzetesen nem lehetett azt mondani, hogy teljesen nyugodtan várhattuk a Formula 2-es mezőny első megmérettetését Dzsiddában, mivel a pálya gyorsasága, valamint a falak közelsége miatt szinte kódolva vannak benne a problémák.

A rajtnál ehhez képest mindenki jól viselkedett, szépen jött el a mezőny, Armstrong pedig le tudta rajtolni Lawsont, akinek az 1-es kanyarnál el kellett hagynia a pályát, mert nem maradt több helye, így pedig kénytelen volt besorolni másodiknak.

Néhány kanyarral később viszont jött az első probléma, többen is elnézték ugyanis a féktávot, a hétvégén debütáló Olli Caldwell pedig belecsúszott néhány ellenfelébe, ennek pedig leginkább Marino Sato és Guilherme Samaia látta kárát, mert nekik fel kellett adniuk a futamot.

A biztonsági autó természetesen jött is a pályára, Caldwell pedig egy új orrkúpért ment be a bokszba. A negyedik kör elején aztán újra zöld zászlót kaptak a pilóták, de nem kellett sok, hogy újabb dráma következzen.

Még több hír:

Az első sikánnál ugyanis Csou Kuan-jü Christian Lundgaarddal csatázott, de összeakadtak, a bajnokság második helyén álló kínai autója pedig jelentősebben megsérült, megforgott, és csak a mezőny legvégére tudott visszacsatlakozni komoly lemaradással.

Miközben hátrébb tehát volt némi kakaskodás, addig az élmezőnyben lenyugodtak kicsit a kedélyek, Armstrong elkezdett elnyúlni a többiektől, mögötte pedig Lawson és a feltámadó Ralph Boschung érkezett. A negyedik Jüri Vips, az ötödik pedig Felipe Drugovich volt.

A top 10-en kívül Dan Ticktum igyekezett szolgáltatni némi izgalmat, hiszen a brit jót csatázott Bent Viscaallal, de a végén egy pályaelhagyós előzés lett belőle, így Ticktumnak később vissza kellett adnia a pozíciót ellenfelének.

A tizedik körben Vips megelőzte Boschungot a harmadik helyért, Ticktum ezúttal szabályosan utasította maga mögé Viscaalt, Robert Svarcman pedig Théo Pourchaire-rel harcolt, aminek pályalevágás lett a vége. Az orosz, mint arról később értesülhettünk, egy szabálytalan manőverrel nyert pozíciót.

Boschung egyre hátrébb kezdett esni, mindenki elment mellette, és a hatodik helytől lefelé elképesztő adok-kapok alakult ki több pilóta között is, amit öröm volt nézni. Svarcman később megkapta az öt másodperces időbüntetését a korábban említett előnyszerzés miatt, Pourchaire meg a gumifalban kötött ki a 14. körben.

Némi hezitálás után a versenyirányítás úgy döntött, hogy beküldik a rendes biztonsági autót, ez pedig újraírta a lapokat a futam legvégére. A 17. kör végén szerencsére még újraindították a versenyt, így folytatódhatott a csata.

Armstrong meg tudta tartani a vezetést az utolsó körökben, ezzel övé lett a futamgyőzelem, mögötte sem változott a sorrend, így Lawson és Vips állhatott még fel a dobogóra. Ticktum a legutolsó kanyarban egy bátor bevetődéssel külső íven megelőzte Piastrit, Svarcman pedig a büntetése ellenére is hatodik lett.

A futam legnagyobb vesztese mindenképpen Csou lett, aki a megforgása után csak a 17. helyen ért célba, így a bajnokságban is sokat veszített, és a szombat esti második sprintversenyen is csak a mezőny végéről indulhat majd.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 New Zealand Marcus Armstrong France DAMS 20 -       15
2 New Zealand Liam Lawson United Kingdom Hitech Racing 20 0.500 0.500 0.500   12
3 Estonia Jüri Vips United Kingdom Hitech Racing 20 2.000 2.000 1.500   10
4 Brazil Felipe Drugovich United Kingdom UNI-Virtuosi 20 2.800 2.800 0.800   8
5 India Jehan Daruvala United Kingdom Carlin 20 5.400 5.400 2.600   6
6 Russian Federation Robert Shwartzman Italy Prema Powerteam 20 8.200 8.200 2.800   4
7 Denmark Christian Lundgaard France ART Grand Prix 20 8.300 8.300 0.100   2
8 United Kingdom Dan Ticktum United Kingdom Carlin 20 8.400 8.400 0.100   1
9 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 20 8.600 8.600 0.200
10 Netherlands Bent Viscaal Italy Trident 20 10.400 10.400 1.800
11 Australia Jack Doohan Netherlands MP Motorsport 20 10.500 10.500 0.100
12 Brazil Enzo Fittipaldi Czech Republic Charouz Racing System 20 10.900 10.900 0.400