A francia szupersztár, Theo Pourchaire az idei Formula-2 bajnok lett!

Nem bizonyult elégnek Frederik Vesti igyekezete az F2-esek főfutamán – az ART-s Sauber-junior, Theo Pourchaire nyerte a 2023-as Formula-2-es bajnokságot.

Abu Dhabiban megrendezett Formula-2 gyorsasági bajnokság szezonzáróján a főfutam döntött arról, ki viheti haza a bajnoki címért járó trófeát. A favorit, Theo Pourchaire 16 pontos előnnyel rajtolt, míg riválisa, Frederik Vesti a kilencedik helyről indult. Pourchaire öt helyet előrelépett, de Vesti csak egyet tudott javítani az első körök során. Pourchaire hamar kicseréltette a lágy gumikat, míg Vesti továbbra is közepes keverékű gumikon maradt. A verseny feléhez közeledve Vesti jobb tempót diktált, de a második hely sem volt elég a bajnoki cím megszerzéséhez. A győzelmet Jack Doohan szerezte meg, de a bajnoki címet végül Theo Pourchaire nyerte.